This is not about me!

This is not about me! je sólová performance Michaely Daškové, která vznikla ve spolupráci se Cécile da Costa a Marikou Smrekovou. This is not about me! a je o hierarchii, patriarchii, populismu, brainwashingu a neschopnosti číst z nonverbální komunikace a cítit, co je za slovy. Představení je v jazyce těla, v angličtině, češtině a dalších jazycích, které vytváří kulisu zvuku světového politického dění.

Inscenace se pohybuje po tenké linii mezi parodií a kritikou, jemně zvýrazňuje a odhaluje to, co nemá být viditelné. Vychází z konkrétních a mediálně známých politických kauz, které ale mají univerzální poselství a ve své obecnosti reflektují hodnoty a jednání, jež se v různých společenských prostředích a systémech prosazují.

Je to fyzické vyprávění jednoho dziada, vypravěče, šaška, trickstera - který si půjčuje soudobé projevy různých mocných politických figur a hlasem, gestem a tělem komentuje svět. Tělo vypravěče se proměňuje pod vlivem různých politických narativů, žongluje se slovy, křičí, koktá, burácí a hlas teče prostorem, utíká, plazí se či napíná...

Performance je koncipována volně s naprosto minimální potřebou technického zázemí - jak pro blackbox, tak pro alternativní či veřejný prostor.

První část tohoto díla vznikla a byla prezentováno jako work in progress v německém Freiburgu v červenci roku 2020 v závěru studijního programu na TIP Schule für Tanz, Improvisation und Performance.

Koncept, performer: Micha Ela Dašková
Dramaturgie a režijní spolupráce: Marika Smreková
Hlasové a pohybové vedení: Cécile da Costa
Light design a technická podpora: Filip Horn
Koprodukce: Studio ALTA  a Řekni Ř, z.s.

Foto: Kristina Zindulková, Michal Hančovský

Grafický design: Barbora Sléhová
Trailer: Pavlína Komoňová


V médiích:

This is not about me! - Bravurní studie politických projevů (Taneční aktuality)

This is all about us! (OperaPLUS)

This is not about me! Parodiou discursos de políticos famosos (REVISTA ALGARVE INFORMATIVO #319)

Kontext autorky: Michaela Dašková (Podhoubí)

Vidět a slyšet vše... (Taneční zóna)

Projekt podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, TJ Sokol, FilmArche, Praha 5, Institut pro podporu inovativního vzdělávání a TIP-Schule für Tanz, Improvisation und Performance.